Mide İçin Kudret Narının Faydaları

Birçok hastalıkların tedavisinde bitkisel çözümlere de başvurulabileceği konusunda birleşen uzmanlar, mide hastalıklarında da bitkisel çözüm önerilerine başvurulabileceği konusunda anlaşıyorlar. Fakat her şeyin fazlasının zararlı olabileceği ile ilgili olarak dikkat çekerek, bitkisel çözümlerde de bilirkişiden yararlanılması gerektiğini söylüyorlar.

bitkisel tedavi

bitkisel tedavi

Tropikal bölge meyvesi olan kudret narı, mide kattığı fayda ile biliniyor. Reflü, gastrit ve ülser gibi mide rahatsızlıkları için kullanılabilecek olan bu meyve aslında mide başta olmak üzer birçok rahatsızlık içinde kullanılabilmektedir.

Kudret Narı Hangi Hastalıklarda Fayda Sağlıyor?

Mide ülseri, bağırsak iltihabı, kabızlık, gastrit gibi rahatsızlıklara iyi gelen kudret narı aynı zamanda sedef, yara ve iltihaplanmalar, egzama, karaciğeri destekleyerek karaciğer sorunlarında da etkilidir. Bunun yanında yanıklarda da kullanılıp hücre yenilemesine de katkı sağlar.

kudret narı

kudret narı

Kudret Narı Nasıl Tüketilmelidir?

Kullanım şekli ise mide rahatsızlığında gerçek bal ile karıştırarak tüketilmesidir. Olgunlaşan kudret narı öncelikle bir tabakta ezilir. Kudret narını boğmayacak miktarda bal ile karıştırılır. Sabahları aç karnına bir çorba kaşığı tüketilir.

Kudret narı egzama ve sedef hastalığı içinde fayda sağlaması ile biliniyor. Yara ve iltihaplara da iyi gelen kudret narı ayrıca rahim yaralarına iyi gelir. Eylül aylarında taze olarak bulunabilen kudret narı, bal ile karıştırarak tüketilebilir. Taze olarak bulunamayacağı zaman içinde çözüm zeytinyağı ile sunuluyor. Doğal zeytinyağı içinde 6 ay süre ile bekletilebiliyor. Fayda elde edebilmek için ise 41 gün boyunca tüketilmesi gerekir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir