Taş Boyama Sanatı

Günümüzde insanlar o kadar stresli ki; herkes stresini azaltacak, kendisine olumlu anlamda etki edecek hobiler peşinde… Kimisi yüzme dalında ilerlerken, kimisi de resim yapmayı tercih ediyor. Stresten uzaklaşabileceğiniz o kadar çok hobi var ki, saymakla bitmez elbette. Bu güzel hobiler arasında taş boyama sanatı da yer alıyor. Ve oldukça da keyifle yapacağınız çalışmalar mevcut.

taş boyama sanatı

taş boyama sanatı

Taş Boyama Sanatı Nasıl Yapılır?

Taş boyama sanatı için hangi malzemelerin kullanıldığını az çok tahmin ediyorsunuzdur.

  • Bu sanat için uygun olan taş
  • Akrilik boyalar
  • Fırçalar
  • Cila

Taş boyama işinde uygun olan taşı seçerken, şekline ve yüzeyinin düzgünlüğüne bakmak gerekir. Genellikle yuvarlak olan taşlar kullanılır; fakat bu şekil olayı sizin tercihinize kalmış bir meseledir.  Asıl önemli olan, taşın yüzeyinin pürüzsüz olmasıdır.

Akrilik boyalarda da yoğunluk oldukça önemlidir. Zira yoğun olmazsa taşlar boyayı tutmayacaktır. Zarif ve kalıcı çizimler için, yoğun akrilik olan kalemler tercih etmeye özen gösterin.

taş boyama

taş boyama

Çizimlerinizin gösterişli olması ve renklerin daha canlı görünmesi için de kaliteli bir cilayla üzerinden geçerek son noktayı koymalısınız.

Elinize taş ve boyaları aldıktan sonra gerisi tamamen sizin hayal gücünüze kalıyor. O anda kendinizi nasıl hissediyorsanız, nasıl çizimler yapıp nasıl boyamak istiyorsanız, o şekilde davranın. Kimse size engel olamaz. İsterseniz rastgele boyamalar yapın, karmakarışık renkler kullanın; isterseniz de harika çizimler yapın. Bu tamamen sizin ürününüz olacak 🙂 Ne yaparsanız yapın, kimse karışmaz; yeter ki etkinlik sonunda rahatlayın 😉

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir