Elif Şafak’tan Ses Getiren Bir Kitap Daha İskender

Elif Şafak bu kitabında okuyucularına aşkı sorgulatıyor. Nasıl bir aşk yaşamak istediğinizden çok nasıl bir âşık olduğunuzu fark ediyorsunuz bu kitapta.

iskender

iskender

Öte taraftan karakterinizle yüzleşiyor ve aslında karakterinizin aşkınıza yansımasını izliyorsunuz. Belki daha önce hiç yaşamadığınız duyguları yaşıyor hiç vermediğiniz reaksiyonları veriyorsunuz. Kısacası kitapta tamamen kendinize dönüyorsunuz.

Karakteriniz Ne İse Aşkı da Öyle Yaşarsınız

Aile kavramına sıkıca değinilen bu kitapta aslında her şeyin, acının da, sevginin de, nasıl bir insan olacağınızın da ailede başladığını anlatıyor yazar. Sevgi ve şefkat ortamında yetişen çocukların sosyal yaşantılarında da mutlu olduğunu ve bunun karakterlerine yansıdığını görüyoruz. Dolayısı ile aşkı da böyle yumuşak ve sevgi dolu yaşıyorlar.

elif şafak

elif şafak

Ancak kavga gürültünün ortasında büyüdüyse bir çocuk, karakteri de kavgacı oluyor. Öfkeli ve en ufak şeye sert tepkiler veriyor. Hal böyleyken aşkı da bir savaşçı gibi yaşamasından başka türlüsü düşünülemez. Aslında kitabın özet hali bize şunu anlatıyor ki, hayatımız boyunca her ne yaparsak yapalım her adımımıza kendimizi yansıtıyoruz. Yani hayatımıza imzamızı atıyoruz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir