Cildi Pürüzlendiren 4 Şey!

Cildimiz dışarıdan gelen etkilerle bozulduğu gibi tüketilen yiyeceklerle sağlığını kaybedebilir. Tüketilen yiyecekler cildin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri sağlayabileceği gibi bazı besin maddeleri ise ciltte pürüzlenme, sivilce ve döküntü oluşmasını sağlayarak cildin dengesini ve güzelliğini bozar.

Alkol

Alkol

Bu yiyecekleri tüketmemek ya da bilinçli bir şekilde tüketmek cilde yapılan yatırım olarak kişiye yarar sağlayacaktır. Bu yiyecekler nelerdir?

Alkol

Alkol vücuttaki su kaybını arttırarak cildin nem dengesini bozar. Sürekli alkol kullanımı cildi yıpratır ve zamanla pul pul döküntüler oluşmasına sebep olur. Bu cildin görüntüsünü bozacağı gibi sağlığının da bozduğuna dair bir işarettir.

Kuru Yemiş

Kuruyemiş

Kuruyemiş

Bir çok yararı da olan kuru yemiş ailesinin içinde var olan yoğun sodyum miktarı ciltteki nemin kaybolmasına neden olur. Bu nedenle hücrelerin yapısı bozularak, şiş göz kapakları ve göz altı torbalarının oluşumu kaçınılmaz olur.

Kızarmış Yiyecekler

Kızarmış Yiyecekler

Kızarmış Yiyecekler

Yoğun yağda kızartılan yiyecekler ya da trans yağa maruz kalan besinler, cildin görüntüsünün zamanla bozulmasına neden olur. Ciltte pullanmalar, canlılığının kaybolması ve sivilce gibi etkileri bulunur.

İşlenmiş Karbonhidratlar

İşlenmiş Karbonhidratlı Besinler

İşlenmiş Karbonhidratlı Besinler

İşlenmiş gıdalar yararlı bütün maddelerini kaybeder. Vücut içinde, cilt içinde bir yararları kalmaz. İşlendikten sonra geriye sadece şeker yapıları kalır buda suyun toplanmasına cilt sağlığının bozulmasına yol açar.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir