Kirpiklerinizde Takma Kirpik Etkisi Yaratmanın Yolu

Makyajda kirpiklerin daha gür ve uzun görünmesi oldukça estetik bir görüntünün elde edilmesini sağlayarak güzelliğin en önemli dokunuşudur. Genellikle takma kirpik kullanımına yer veren bayanlar özellikle önemli davet ve organizasyonlarda takma kirpikler ile uğraşmanın ekstra sıkıntısını da yaşarlar. Günlük hayat içerisinde de makyaj uygulamanız içerisinde pratik bir yol izleyerek daha dolgun daha gür ve uzun kirpikleri elde etmeniz mümkün.

kirpik

kirpik

Daha Doldun Daha Gür ve Daha Uzun Kirpikler

Kirpikleriniz için öncelikle tercih edeceğiniz rimel son derece önem taşır. Farklı birçok fırçanın bulunmasının sebebi farklı birçok kirpik çeşidinin bulunmasıdır. Sizin kirpikleriniz için en ideal olan fırçayı bulmanız denemeler ile ortaya çıkabilir. Bu işlem sonrasında ise tek ihtiyacınız bebek pudrasıdır.

kirpik uzatma

kirpik uzatma

Evet, bebek pudrası ve rimel ile kirpiklerinizde takma kirpik etkisi yaratmanız mümkün. Bu işlem için öncelikle kirpiklerinize rimelli uygulayın sonrasında bir kulak çubuğu ya da herhangi bir sünger yardımı ile kirpiklerinize pudrayı yedirin. Akabinde ise tekrardan rimel uygulamasını yapın. Kirpiklerinizde beyaz pudranın kalmamasına dikkat etmeniz önerilir. Bu işlemi yaptıktan sonra arzu ederseniz bir kat daha uygulama yapabilirsiniz. Özel gün ya da davet öncesinde mutlaka o gün yapacağınız makyajın provasını yapmanız önerilir. Böylece makyajınızı yaparken daha özenli ve daha dikkatli olmanın yanı sıra herhangi bir kaza ya da sıkıntı ile karşılaşmazsınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir