Plaj Çantasında Olması Gerekenler

Sıcakların bu kadar kavurduğu, sıcaktan nefes alamadığımız şu günlerde insanlar belki haftalar, günlerce değil ama bir hafta sonu kaçamağı için bile olsa plaja giderek, nefes almak istiyor ama plaja gitmenin de kendince ritüelleri var. Bu ritüellerin başında da elbette plaj çantasının hazırlanması geliyor. Plaj çantası deyip geçmeyin, içinde bir tane eksik kaldığında ciddi sorunlar yaşanabiliyor.

çantada olması gerekenler

çantada olması gerekenler

Gelin bir plaj çantasında neler olmalı bakalım:

  • Mayo ve/veya Bikini:Evet belki baştan biraz saçma gibi görünebilir ama öyle görünmesin, bazen unutulabiliyor. Unutmamak adına baştan ister sezonun gözdesi olan mayoları koyun, ister bikinileri ama bir tane ile kesinlikle yetinmeyin en az yanınıza iki tane mayo ve/veya bikini alın.
  • Güneş Kremi: Gittiğiniz yerde bulamayabilirsiniz ya da istediğiniz markanın ki olmayabilir veya çok pahalı olabilir. O yüzden siz gitmeden yanınıza mutlaka 50 koruma faktörlü güneş koruyucu kremi almayı unutmayın. Elbette cilt tipinize uygun olanı.
plaj çantası

plaj çantası

  • Güneş Gözlüğü: Eğer sağlık problemine bağlı olarak gözlük kullanmıyor iseniz mutlaka yanınıza kaliteli, bilinen markaların güneş gözlüklerinden birini alın.
  • Espadril: Hem denize girmeyeceğinize ve tatilde de stiletto ile gezilmeyeceğine göre, o zaman yanınıza akşam ve gezmeler için bir adet espadril almayı unutmayın. Elbette plaj terliklerinizi de.
  • Elbise: Uzun, salaş, ham kotondan yapılan elbiseler hem terletmez hem de tüm ortamlarda rahatça kullanabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir