Yaz Hastalıkları

Her mevsimin kendince güzel yönleri ve kötü yönleri var. Ama özünde her mevsim ayrı bir güzel ve hangi mevsim biraz uzun sürse diğerini özlüyoruz. Belki de mevsimlerin en kötü yönlerinden birisi mevsimlere bağlı olarak ortaya çıkan hastalıklar.

Örneğin nasıl kış mevsiminde soğuğa bağlı olarak üşütme, grip, nezle gibi sorunlar yaşıyorsak, yaz aylarında da aşırı sıcağa bağlı olarak ciddi ciddi yaşam kalitemizi etkileyen sorunlar yaşayabiliyoruz.

Biz de bu yazıda yazın çok yoğun geçtiği bugünlerde karşımıza çıkabilecek hastalıklar nelere onları sizin için derledik.

polen alerjisi

polen alerjisi

Karşılaşılan Temel Hastalıklar

Yaz aylarında karşılaşılan en temel hastalıkların başında elbette birçoğumuzun muzdarip olduğu göz problemleri geliyor. Aşırı güneşe bağlı olarak kornea iltihabı, katarakt gibi problemler ortaya çıkabiliyor ne yazık ki.

Bir diğer sorun elbette yaz alerjisi ki bu da pek çok insanın yaşam kalitesini düşürüp, kimi zaman arka arkaya gelen hapşırma krizlerinden dolayı sinir krizlerine boğan bir durum.

yaz gribi

yaz gribi

Yaz mevsimi sıcaklardan dolayı kendimizi sokağa attığımızdan sıkça rastladığımız problemlerden birisi de mangal yakmalarımıza istinaden gıda zehirlenmeleri. Ayrıca kimi besinlerin uzun süre sıcakta kalmasından dolayı bozulmasına bağlı olarak bu tür sorunlar yaşanabiliyor.

Denize ve havuza girmeye bağlı olarak mikrop kapılmasına bağlı olarak dış kulak iltihabı da sıkça görülen durumlardan.

Güneş yanığı, güneş çarpması ve lyme hastalığı da karşımıza çıkan diğer yaz hastalıkları.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir