Güneş Kremi Sürmeden Dışarı

Güzel kalmak ve güzelliği korumak, emek ister. Bazı önlemler kişinin elindedir ancak bazı olumsuz dış etkenleri ise ortadan kaldıramayacak kadar güçsüz kalabiliyoruz. En basitinden stresi yok etmek bile elimizde değil. Fabrika bacalarını kapatıp, havayı temizlemenin elimizde olmadığı gibi. Ne yazık ki artık doğal bir ortamda yaşamıyoruz. Bu nedenle çeşitli sağlık sorunları ve erken yaşlanma belirtileri ortaya çıkabiliyor. Bu durumda yapabileceğimiz en doğru davranış önlem almak.

Güneş Kremi

Güneş Kremi

Modern yaşam tarzlarına sahip olduğumuz günümüzde alınması gereken önlemlerin başında güneşten korunmak geliyor. Eski bir deyim olan “güneş girmeyen eve doktor girer” cümlesini günümüze uyarlamak gerekirse şöyle söyleyebiliriz, “güneşe görünürsen, doktor da sana görünür”J. Şaka bir yana, önlem alınabilir.

Güneş Kremi

Güneş Kremi

Koruma faktörlü güneş kremleri, mutlaka hayatımızın bir parçası olmalı. Sürmeden dışarı çıkılmamalı hatta gün içinde krem tazelenmelidir. Maalesef güneşin zararlı ışınları giderek daha ciddi sonuçlar vermeye başladı. Cilt kanserine kadar uzanabilen sonuçlar, insan hayatı kaybettirecek derecelere kadar gelebilir. Yaz ya da kış fark etmez, güneş kremi sürmeden dışarı çıkmayın!

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir