Google Adsense Hesabı Nasıl Açılır?

Google Adsense hesabı almayı düşünüyorsanız öncelikle reklamlara sahte tıklama ve tıklatma yapma gibi fikirlerinizden vazgeçmelisiniz. Google eğer sizin dürüst davranmadığınızı fark ederse Google Adsense hesabınız kapatılır.

Bu uyarıyı dikkate aldıktan sonra kendinize bir Gmail hesabı almanız gerekiyor. Gmail aynı zamanda YouTube hesabı olarak da kullanıldığı için bir video yükleyin. Video yöneticisi üzerinden kanal ayarları ve gelişmiş sekmesine gelerek ülke olarak ABD-Fransa bölgesini seçin.

 

google adsense

google adsense

 

Aynı kanal üzerinden para kazanma opsiyonunu aktif edin. Para kazanma ayarlarında ödeme seçenekleri kısmına tıkladığınız zaman ise Google Adsense başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz kabul edildikten sonra ise internet siteniz için de Adsense başvurusu yapabilirsiniz.

İndex Almayı Bekleyin

Sitenizi yeni açtıysanız hemen başvuru yapmayın. Site içeriğinizde en az 50 ile 10 adet arasında özgün makale olmasına dikkat edin. Google’ın sitenizi indexlemesini bekledikten sonra Google Adsense başvurunuzu yapın.

google

google

Gmail ya da Blogger hesabınız ile gün içerisinde 3 ile 5 adet makale ekleyin ve sayılar çoğaldığı zaman ana sayfanızda yer alan makalelerinize YouTube video bağlantıları ekleyin. İndex alım işlemleriniz tamamlandıktan sonra ise başvurunuzu yapın.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir