Her Gün Ceviz Yemeliyiz

Türkiye’de özellikle çocukların çok sevdiği kuru yemiş türlerinden biri de cevizdir. Ceviz mucize besinlerden bir tanesi ve faydaları saymakla bitmiyor. Bu yazımızda siz değerli okuyucular  için cevizin birçok şeye olan faydasından bazıların açıklamak istedik. Sağlığınızı korumak için ve sağlığınıza dikkat etmek için her gün belli bir miktarda ceviz tüketmelisiniz.

ceviz

ceviz

Cevizin Faydaları

Cevizin faydalarından ilki içinde bulunan yüksek omega-3 yağ asitlerinin kalp hastalıklarını, diyabeti, yüksek kan basıncını azaltmasıdır. Bunun dışında ceviz tüketimi kandaki kolesterol seviyesini düşürüyor. Ayrıca kalp atışlarında düzensizliği önlediği gibi bağışıklık sistemini de güçlendiriyor.

cevizin faydaları

cevizin faydaları

Çocuklarının tüketmesi daha çok tavsiye edilir. Çünkü kavrama ve anlama kuvvetini artırıyor. Yine alzhemer ve parkinson gibi hastalıkların gelişimini engelleyici etkiye sahip. En önemli özelliklerinden biri de uyku düzensizliği yaşayan kişilerin ceviz  tüketmesi halinde uykusunu düzene girmesidir. Kandaki kolesterol seviyesini de büyük ölçüde düşüren ceviz her gün 3 ila 5 adet arasında tüketilmesi gereken bir besindir. Daha saymakla bitmeyecek yararı olan ceviz tüketimini siz de asla ihmal etmeyin.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir