Argan Yağı İle Saç Bakımı

Argan yağı ile saç bakımı uzun yıllar boyunca Kuzey Afrika ülkelerinde uygulanan bir yöntemdir. Saçlar için birçok faydası olduğu bilinen argan yağı, daha sonra ülkemizde de yaygınlaşarak birçok kozmetik firmaları tarafından ve aktarlarda satılmaya başlandı. Fakat bazı argan yağları, maliyeti ucuza getirilmek amacıyla içine başka yağlar karıştırıldığı için saçlarda istenilen sonucu veremeyebilir. Bu yüzden argan yağı satın alırken %100 doğal olmasına dikkat edilmelidir.

argan

argan

Argan Yağının Saçlar İçin Faydaları

Argan yağının saçlar için birçok faydası vardır. Özellikle yıpranmış, soluk ve cansız görünen saçlar üzerinde kanıtlanmış bir olumlu etkiye sahiptir. Argan yağı ile saçlarına bakım yapan bir kişinin saçı daha canlı, parlak ve sağlam bir görünüm kazanır.

Argan yağı, saçların daha canlı bir görünüm kazanmasını sağlarken aynı zamanda saçın doğal nem dengesini korur, saçların birbirine karışmasını ve kabarmasını engeller. Ayrıca argan yağı ile bakım yapılmış saçlara şekil vermek her zaman daha kolaydır. Saçların kırılgan yapısı onarılır ve saç tellerinin daha güçlü olmasını sağlanır.

argan yağı

argan yağı

İçerisinde bolca E vitamini, Omega3 ve Omega 9 gibi doymamış yağ asitlerini bulunduran argan yağı, saçları besler ve özellikle boyalı saçların yıpranmış yapısını onarmak için kullanılır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir