Düşük Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kimi insanların gözü yukarı doğru, kimilerininki ise aşağı doğru çekik yapıdadır. Eğer düşük göz yapısına sahipseniz ve gözlerinizin bu durumundan pek de hoşnut değilseniz, ufak makyaj hileleri sayesinde bu sorunu aşabilirsiniz. Böyle bir durumda yapacağınız en temel makyaj hilesi, her zaman yukarı doğru müdahale etmektir. Daha açık bir ifadeyle, aşağıya doğru duran bir görüntüyü yukarıya çekmek için, yukarıyı hedef alarak hamle yapılmalıdır.

göz makyajı yapmak

göz makyajı yapmak

Göz kapağınıza eyeliner ya da kalem çekerken, gözünüzün yapısına zıt yönde hareket etmeye dikkat edin. Yani düşük göz yapınız aşağı doğru indiğine göre, sizin kalemi yukarı yönde çekmeniz gerekir. Ayrıca bu işlemi göz kapağı bitiminde sonlandırmadan devam ettirmelisiniz. Biraz dışa ve yukarı doğru bir kuyruk oluşturmalısınız. Bu sayede çok daha dengeli bir ifade yaratma şansını yakalarsınız.

göz makyajı

göz makyajı

Düşük Gözler İçin Kaş Önerisi

Eğer kaşlarınız geniş bir alana yayılıyorsa ya da keskin bir yay şeklinde uzanıyorsa, bunları biraz daha düz hale getirmenizde fayda var. Çünkü düşük göz yapınızın üzerinde belirgin şekilde yükselen bir yay görünümü, gözünüzün o aşağı doğru olan yapısını daha da belirgin hale getirecektir. Yani kaşlarınızın çok fazla hilal şekli alması için uğraşmayın, mümkün olduğu kadar düz ve doğal görünmesini sağlayın.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir