Kas Kaybetmeden Kilo Nasıl Verilir?

Spor ile uğraşan kişilerin akıllarında yer alan soru işaretleri arasında kas kayıbı olup olmadığı bulunmaktadır. Aynı zamanda kilo vermeye çalışan kişiler kas kütlesini kaybettikleri zaman sarkık bir vücuda sahip olacaklardır. Bu tür durumların engellenebilmesi için ise doğru şekilde beslenilmeli ve spor yapılmalıdır.

kilo verme

kilo verme

Kaslarınızı kaybetmeden sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız pirinç, makarna ve ekmek gibi yakılması zor olan ağır karbonhidrat içeren gıdaları hayatınızdan çıkartmalısınız. Yüksek glikoz oranları sebebiyle kan şekerinin de yükselmesine yol açan bu gıdalar kilo almanıza sebep olacaktır.

kilo vermek

kilo vermek

Hangi Gıdalar Tüketilmeli?

Günlük olarak her öğününüzde mutlaka et, tavuk ve balık gibi proteinler bulundurmalısınız. Süt ve süt ürünlerini de bol bol tüketebilirsiniz. Uyku düzeniniz ise dikkat etmeniz gereken bir diğer konudur. Günde ortalama olarak en az 7 saat uyumalı ve her gün aynı saatte yatarak aynı saatte kalkmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Uyumadan önce ise karbonhidrat tüketimini durdurmalısınız.

su

su

Spor ile uğraşan biriyseniz spor öncesinde ve sonrasında düşük miktarda karbonhidrat ve lif içeren proteini bol besinler tüketmelisiniz. Bu şekilde spor yaparsanız kas kaybı yaşamadan kilolarınızı verebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir