Bodrum’dan Yaşam Notları

Büyük şehirlerin stresinden ve gürültüsünden kaçmak isteyen kişilerin gittiği yerlerden bir tanesidir. Bodrum’da yaşam iki farklı şekilde olur. Bodrum’a tatil yapmak için gelenlerin yaşantısı ve Bodrum’a yerleşen kişilerin yaşamı.

Bodrum’a tatil amacıyla gelip de burada yerleşmeye karar veren insanların sayısı, hiç de azımsanmayacak kadar çoktur. Sahili, zengin çeşitli bitkileri ve gece hayatıyla Bodrum birçok kişinin ilgisini seçen yerlerden bir tanesidir.

bodrum

bodrum

Genelde yabancı turistlerin tatil yaptığı yer olarak bilinen Bodrumun bilinmeyen tarafı çoktur. Trafik ve hava kirliliğinin olmadığı bir yer. İnsan ilişkileri, büyük şehirdekilere oranla daha samimi ve içten.

Bodrum’da Gece Hayatı

Yaz aylarında daha da hareketlenen gece hayatı, kış aylarında da bitmiyor. Kış aylarında, Muğla Üniversitesinin kampüsü burada olduğundan kış ayları da hayli hareketli geçiyor.

gece hayatı

gece hayatı

Yaş grubu olarak genç insanların gittiği mekânlar; Mandarin, Kule Bar ve Körfez bar olarak biliniyor. 40 yaş üstü insanlar ise, Tango Restaurant gibi mekânları tercih ediyorlar. Yaz aylarında ise Adamik Bar en çok rağbet gören mekânlardan bir tanesi.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir