Hamilelikte Kıyafet Seçiminin Önemi

Hamilelik demek, özellikle 3 ya da 4 aydan sonra birçok kadın için kıyafet sıkıntısı demektir. Önemli bir mesele değilmiş gibi görünse de, aslında kıyafet seçimi bu süreçte son derece önemlidir. Öyle ki, bebeğinizin gelişimine ve sizin rahat hareket etmenize kadar her ayrıntıda pay sahibidir.

hamile modası

hamile modası

Sizi Sıkmayan Bol Kıyafetler Giyin

Hamileliğin kaçınılmaz bir sonucu vardır ki, kimilerinde daha az kimilerinde ise fazla olmak üzere her kadın bir miktar kilo alır. 3. Ay itibari ile büyüyen karnınız size zaten bunu çok net hissettirecektir. Bu anlamda yapmanız gereken kesinlikle pamuklu kıyafetleri tercih etmektir. Hamileliğiniz yaz aylarını kapsıyor olmasa bile buna özen göstermelisiniz ki bir de yaz aylarında hamileyseniz kesinlikle terletmeyen, vücudunuza yapışmayan rahat seçimler yapmanız gerekir.

hamile giyim

hamile giyim

Bir de hamilelerde topuklu ayakkabı sorunsalı vardır. İlle de topuklu giymek istiyor olabilirsiniz ama özellikle hamileliğinizin ortalarından sonlarına doğru iyice ağırlaşacağınız için topuksuz ve ortopedik ayakkabıları tercih etmelisiniz. İşiniz gerektiriyorsa da seçiminizi kısa ve dolgu topuklu ayakkabılardan yana yapmalısınız.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir