Anaokulu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Okul öncesi eğitimin çocukların geleceği konusunda ne kadar önemli ve etkili olduğunu uzmanlar sıklıkla dile getiriyor. Bu yüzden aileler çocuklarını hayata daha doğru hazırlamak için mutlaka okul öncesi eğitime özen göstermeli. Ancak pek çok aile anaokulu seçerken nelere dikkat etmeliyiz sorusunun yanıtını tam olarak bilmiyor. Bundan daha vahimi aileler yalnızca ücreti dikkate alarak anaokulu seçiyor!

Anaokulu Seçerken Neleri Göz Önünde Bulundurmak Gerekir?

anaokulu nasıl seçilir

anaokulu nasıl seçilir

Öncelikle araştırılması gereken okulda kaç sınıf olduğudur. Sınıflarda kaç çocuk olduğu ve her sınıfta kaç öğretmen bulunduğu da mutlaka dikkate alınması gereken hususlar arasında yer alıyor. Çocuklar küçük yaşlarda uzun süreli yolculuklardan hoşlanmıyor. Bu nedenle ev ile okul arasındaki mesafenin de göz önünde bulundurulmasında fayda olacaktır.

Ulaşım nasıl sağlandığı ve serviste bir bakıcı öğretmenin olup olmadığı da önemli hususular arasında yer alıyor. Yemeklerin nereden temin edildiği, menüde hangi yemeklerin olduğuna da mutlaka bakın. En önemli konulardan biri de okulun Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olup olmadığıdır. Bu konuyu da araştırmanız gerekiyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir