Avize Her Eve Lazım

Yeni taşındığınız ya da inşaatı henüz bitmiş şekilde yeni aldığınız evinizin içini düzenlemek istiyorsanız, işe öncelikle avize seçimiyle başlamanızı tavsiye ederiz. Çünkü bir evin içine adım attığınız zaman ilk olarak bakacağınız yer, o evin tavanı ve dolayısıyla da lambasıdır. Tıpkı yerlere döşettiğiniz halılarınız, pencerelerinizi süslediğiniz perdeleriniz gibi, avizeler de bir evin demirbaş eşyaları arasındadır.

avize

Avize nasıl seçilir?

Günümüzde birçok ev eşyasında olduğu gibi, avizeleri de en küçük evlerden en geniş villalara kadar, her mekâna ve keseye uygun seçenekleriyle bulma şansınız var. Burada önemli olan nokta, evinizin tavan yüksekliği, metrekaresi ve tabii ki evdeki diğer eşyalarla uyumudur.

Eğer alaturka şekilde döşenmiş bir eviniz varsa, bu ev için alacağınız avize de özel bir işçilikle yapılmış olmalıdır. Örneğin Osmanlı motifleriyle süslenmiş, doğunun mistik motiflerini yansıtan bir model, sizin özenle dayayıp döşemiş olduğunuz güzel evinizin tamamlayıcı bir unsuru haline gelir.

Tersi bir şekilde, modern çizgileri olan bir evde oturuyorsanız ya da yeni evinizin eşyalarını modern mağazalardan seçerek satın alıyorsanız, bugün çok farklı seçenekleri olan modern avize çeşitleri arasından size uygun olanını rahatlıkla tercih edebileceğiniz markalar mevcut.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir