Mars Gezegeninde İlginç Keşif

Curiosity Mars keşif aracı, Mars gezegeninde kusursuz gözüken bir piramiti keşfetti. Mısır’da bulunan piramitlerle aynı benzerlikte. Mars gezegeninin gizemi merak konusu oldu. Mars gezegeninde yaşamın olduğuna kanıt olarak düşünülmeye başladı. Bazıları ise antik Mısır’ın uzaylılarla ilişkisi olduğunu gündeme getirdi.

mars

Mars Gezegeninde Piramitler Bulundu

Mars gezegenine 2020 yılında insanlı uçuş planları yapılması gündemde. Bu nedenle sık sık keşif araçları gönderilerek, hayat olup olmadığı araştırılıyor. Mars gezegeninde görülen ilginç yapıların sırrı ise hala çözümlenemedi. Mars hakkında çözümsüz soruların olduğu görüşündeler. İnsan suratını andıran çok büyük kayanın bulunması ise araştırmacıların daha çok keşif yapmasını sağladı.

Mars koşulları akıllı canlıların yaşamasına uygun olmadığı görüşünde olanlarda çok. İnsan şeklinde kayaların, güneş ışığından kaynaklanan şekiller olduğu görüşünde birleşenlerin sayısı da arttı. Keşif araştırmaları devam eti ve üç boyutlu tasarlanmış heykellerin olduğu görüşü yaygınlaştı. Mars gezegenine gönderilen keşif araçlarının devamlı kaybolması ise farklı görüşleri ortaya çıkardı. Kimileri ‘orada bizi istemeyenler var’ diyerek olayın ilginç boyutunu öne sürdü.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir