Tulum Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tulum, pratik bir giysi olduğu kadar bazı noktalara dikkat edilerek giyilmesi gereken bir giysidir. Uzun boyluysanız, geniş paçalı modelleri ve geniş desenli tulumları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Boyunuz kısa ise, kısa tulum modellerinden yana tercihinizi kullanın ve küçük desenli tulumları tercih edin.

tulum modeli

tulum modeli

Tulum Giymenin İncelikleri Nelerdir?

Atletik bir beden yapınız varsa askılı ve düşük bel tulumları tercih etmelisiniz. Kıvrımlı bir beden yapınız varsa koyu renkli tulumlara yönelmeli ve sade renklerden yana tercihinizi yapmalısınız. Zayıfsanız, pileli ve fırfırlı tulumları rahatlıkla giyebilirsiniz. Kısa boylular özellikle bol tulumlardan kaçınmalıdır.

Tulum alırken rengi de çok önemli. Siyah rengi seçtiyseniz gümüş rengi takı ve altın sarısı aksesuarlarla tamamlarsanız, hoş bir görünüm elde edersiniz.

tulum

tulum

Gece kıyafeti olarak da siyah tulum iyi bir tercih olacağı gibi metalik ayakkabılarla tamamlanabilir. Drapeli tulumlar ise ofis şıklığınız için uygun bir tercihtir.

Tulum ile ceket kombini de size farklı bir hava katar. Günlük giyimde kot ceket ile tamamlayarak spor bir görünüm elde edebilirsiniz. İnce topuklu ayakkabılarla ise gece davetlerinize farklı bir esinti sağlarsınız. Tulum giyerken özellikle çapraz çantalar kullanmaya özen gösterin. Çapraz çantaların zincirleri kemer etkisi yarattığı için vücudunuzu daha formda gösterir. Tulumların içine şifon gömlek ya da straplez bluz giyerek daha şık bir havayı da kendinize çekebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir