Dişlere Faydalı Besinler

Dişleri yıpratan birçok besin vardır. Çikolata, çay vb. besinlerin dişleri sararttığını ve gücünü azalttığını herkes bilir. Oysa dişleri beyazlatan, güçlendiren besinleri kimse kolay kolay bilmez. Bu besinler aracılığı ile dişleriniz zarar görmeyecek tam tersi güçlenecek!

Dişlere Faydalı Besin

Dişlere Faydalı Besin

Elma

Elma, dişi tam anlamıyla güçlendirmektedir. Diş etlerini güçlendirir ve tükürük üretimini arttırmaktadır. Tükürük üretiminin artması ile dişlerin beyazlanması sağlanıyor.  Elmanın önemli bir özelliği de ağız kokularını tam anlamıyla önleyebiliyor.

Portakal

Portakalın içerisinde bulunan asit dişlerin beyazlamasına katkı sağlıyor. Portakalın bu yönünü kullanmak için kesinlikle portakal suyunu içmelisiniz. Portakal suyu sayesinde dişiniz hiç olmadığı kadar beyazlaşabilir!

Dişlere Faydalı Besinler

Dişlere Faydalı Besinler

Portakal, elma sıkça tüketilmesi gereken meyvelerdir. Özellikle portakal ve elmanın içerisinde bulunan vitaminlerin sayesinde diş ile kalmayıp diğer vücut bölgelerinin de güçlenmesi de sağlanabiliyor. Dişe faydalı bu besinleri sık sık tüketin, diş sorununu hayatınızdan çıkartın!

You may also like...

1 Response

  1. kazım dedi ki:

    Dişlerimiz vüdumuz da dikkat etmemiz gereken en önemli yerlerden birisi çünkü diş rahatsızlığı çok kötü oluyor bütün vücudu etkiliyor dişlerimize sağlıklı bakmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir