Cilt Lekeleri ile Mücadele Etme Yöntemleri

Hepimiz kusursuz görünmek istiyoruz ama olmuyor ve bazen aynaya bir sabah uyanıp baktığımızda cildimizin benek benek olduğunu görüyor ve kara kara ne yapacağımızı düşünüyor. Cilt üzerinde oluşan lekelerin temel nedenleri var. Bunlara kısaca bakmak gerekirse, elbette yaşa bağlı olarak kırk yaşından sonra oluşan lekeler var. Bir diğer önemli faktör güneş ışığından doğru bir biçimde faydalanmama., hamilelik temel nedenler.

leke

leke

Bunun yanında kullanılan kimi ilaçlar da cilt üzerinde lekelere yol açabiliyor. Ama tüm bunların yanında karaciğer vb. sorunlardan dolayı da cilt üzerinde lekeler oluşabiliyor. Doğuştan gelen durumları da unutmamak lazım.Lekelere dur demek kimi zaman mümkün değil ama eğer cildinizdeki lekeler sizi rahatsız ediyorsa öncelikle bir uzmana giderek nedeninizi öğrenmelisiniz. Lekelerin nedeni eğer karaciğer vb. sorunlar değilse o zaman yapılabilecek bazı şeyler var.

Neler Yapılabilir?

Size en basit, en doğal önerimiz mucizevi bir ürün olan ve pek çok faydası olan elma sirkesi, Cildinizi doğru bir biçimde yıkayıp, temizledikten sonra lekeli olan kısma elma sirkesi sürmeniz ideal bir çözüm.

Bir diğer yöntem bir takım dermokozmetik ürünler. Çok ünlü üst sınıf ürünleri kullanarak lekelerden kurtulmanız mümkün. Elbette düzenli kullanım ile.

leke kapatıcı

leke kapatıcı

Peeling yani cilt soydurma işlemi de yaptırabilirsiniz. Burada uygulanan peeling elbette kimyasal peeling.

Lazer uygulamaları da harika ve kalıcı sonuçlar yaratıyor elbette. Son olarak mezoterapiden de faydalanabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir