Tırnak Bakımının Önemi

Tırnak bakımı hem sağlık hem de dış görünüş için çok önemlidir. İnsanlar günlük yaşamlarında elleri her zaman dışarıda be çeşitli zamanlar karşılaştıkları insanlarla el sıkışmak zorunda kalmaktalar. İnsanların bakımlı olduklarının göstergesi elleri ve tırnakları ile mümkün olur. Kişilerin tırnaklarının ojeli olması bakımlı olduğu anlamına gelmez. Kadınlar erkeklere oranla tırnak bakımlarını daha çok yaparlar.

tırnak bakımı

tırnak bakımı

Erkeklerde de bir o kadar tırnak bakımı tıraş olmak gibi bir şeydir. Tırnak bakımlarında tırnak kesinlikle gelişi güzel kesilmemelidir. Gelişi güzel kesilen tırnaklar görüntü olarak estetik durmadığı gibi tırnak batması  ve mantar gibi hastalıkların oluşmasına da neden olur. Tırnak kesimlerinden sonra uç ve köşe kısımlarının düzleştirilmesi için törpü kullanarak daha bakımlı ve sağlıklı görüntü oluşturabilirsiniz.

Tırnak Bakımının Püf Noktaları

Tırnak bakımı için güzellik salonlarında gidip büyük paralar harcamanıza gerek yoktur. Çok fazla uğraş gerektirmeyen tırnak bakımını genellikle banyo sonrası yapmanız gerekir. Nedeni ise tırnak bölgesinin sudan kaynaklı olarak yumuşamasıdır. Tırnaklarınızı kestikten sonra tırnak çevrenize nemlendirici sürerek tırnaklarınızın bu nemlendiriciyi emmesini sağlayın.

tırnak sağlığı

tırnak sağlığı

Bunun için nemlendirici veya kokulu vazelin sürülmesi  tırnağın estetik görüntü görünmesini sağlar. Tırnaklarınıza törpü ile olduğundan farklı bir şekil veriyorsanız, bunu oje ile kamufle etmeniz mümkündür. Tırnak bakımıyla birlikte el bakımı da yapılarak elleriniz hem sağlıklı hem de estetik görüntüye sahip olur. Tırnak bakımlarında kimyasal ürünler yerine doğal ürünler kullanılmalıdır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir