Gribe Neler İyi Gelir?

Yaz ve bahar aylarının geride kalması ile birlikte her yıl insanlar için grip tehlikesi yeniden başlamaktadır. Grip oldukça zorlu ve yorucu bir rahatsızlıktır. İleri seviyedeki grip rahatsızlıkları 7 ile 10 gün arasında sürebilmektedir.

Grip olduğunuz zaman burnunuzu sık sık temizlemeye özen gösterin. Soğuk algınlığı ya da grip olduğunuzda burnunuzu temiz tutabilmek için burun damlaları kullanabilirsiniz. Daha etkili ve kalıcı bir çözüm için ise ılık bir suya 1 çorba kaşığı tuz ekleyerek burnunuza çekin.

Sıcak ve Buharlı Duş Alın

Gribe Neler İyi Gelir?

Gribe Neler İyi Gelir?

Dinlenmek gribin en iyi ilaçları arasındadır. Virüsleri vücudunuzdan en etkili şekilde sık sık dinlenerek atabilirsiniz. Gargara, hastalık sürecinde günde an az 3 ile 4 defa yapılabilir. Böylelikle boğazınızdaki ve kulak yollarınızdaki acılardan kurtulmuş olursunuz.

Burnunuzu ve boğazınızı yumuşatabilecek etkiye sahip olan sıcak içecekleri bol bol tüketin. Sıcak içecekler, su kaybını en aza indirecek ve enerjinizin kaybolmamasını sağlayacaktır.

Sıcak ve buharlı duş almak da gribe iyi gelmektedir. Boğaz ve kulak yollarınız sıcak ve buharlı duş sayesinde açılabilir. Sizi rahatlatacak olan sıcak duş aynı zamanda vücut sıcaklığınızı da dengede tutmanızı sağlar.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir