Ev Kiralarken Nelere Dikkat Edilir?

Yeni evlenerek bir eve geçecekseniz ya da okulunuz veya işinizden dolayı yeni bir kiralık eve taşınacak iseniz sizleri zor günler bekliyor. Peki kiralama yaptığınız evlerde nelere dikkat etmek gerekecek? Kiralık ev seçiminde dikkatli olmanız huzurla senelerce oturmanızı sağlıyor olacak. Aksi halde birkaç ay sonra apor topar taşınmaya çalışabilirsiniz.

kira kontratı

kira kontratı

Bire Bir Görün Ve Görüşün

Evlerin internette olan resimlerine pek kanmayın. Bazı evlerin resimleri ile kendisi arasında dağlar kadar farkı oluyor. Mümkün ise sahibini mutlaka görünüz ve evine güvenip güvenmediğini, evinin arkasında olup olmadığını iyice sorunuz. Emlakçılar bir ön kiralama yapılsın diye sizleri zorluyor olabilir amaher konuda bilgi almanız ve sormanız sizin en doğal hakkınız.

kiralık ev

kiralık ev

Banyo Ve Mutfak Kokuları

  • Bazı evlerin banyolarında ve mutfaklarında tarih edilemeyecek kadar rahatsız edici koku olur. Bu sebeple bu noktalara iyice dikkat ediniz. Özellikle yağmurlu ev soğuk havalar bu konunun artmasına neden olur.
  • Gündüz gözü ile mutlaka evi görünüz. Akşam gördüğüinüz bir evi sabah güneş ışıkları ile pek beğenmeyebilirsiniz.
  • Komşu oldukça önemli. Altınızda ve yukarınızda iyi insanların olup olmadığını araştırınız. Pek gidip gelmeseniz de komşu kalitesi oldukça önemlidir.
  • Pazarlıktan asla çekinmeyin. Mutlaka ufakta olsa bir ikram yapması için ev sahibini ikna edebilirsiniz. Sonuçta taşınma parası depozito masraflarını eklediğinizde taşınmak oldukça zorlayan bir durum olacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir