Lumia 950 İncelemesi

Microsoft firmasının akıllı telefon ürünlerinden Lumia serisinin yeni çıkacak olan modelleri hakkındaki bilgiler gelmeye başladı. Bilindiği üzere akıllı telefon piyasasında diğer akıllı telefonlardan ayrılan Lumia serilerinin en belirgin özelliklerinden bir tanesi işletim sistemleri.

lumia 950

lumia 950

Diğer akıllı telefonlardan birçoğu Android işletim sistemini kullanıyor. Bir tek Lumia ve Iphone marka telefonların işletim sistemleri farklı. Lumia, Microsoft işletim sistemini kullanıyor ve birçok bilgisayarda kullanılan Windows 8 işletim sistemine sahip.

Iphone marka telefonlar ise Ios işletim sistemini kullanıyor ve bu yönü ile dünya da kullanılan iki dev işletim sistemlerinden yalnızca bir tanesidir.

Lumia 950 XL

Microsoft firmasının yeni çıkaracağı markalardan bir diğeri ise Lumia 950 XL modeli. Bu modelde dikkat çeken en önemli detay, kamera kısmının diğer modellere göre daha büyük olmasıdır. Aynı özellik, Nokia Lumia 950 modelinde de mevcut durumda.

nokia lumia 950 xl

nokia lumia 950 xl

Her iki telefonun ön kısımlarında Microsoft yazısı, ark bölümünde ise Microsoft logosu yer alıyor. Yeni çıkacak telefonların işletim sistemi Windows 10 işletim sistemi olacak. Bilindiği üzere Windows 10 işletim sistemi, dünya genelinde sınırlı sayıda ücretsiz dağıtılıyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir