Kitap Okumayı Sevmek

Bir işi yapmak için önce o işi sevmeniz gerekir. Bu işler her ne kadar önemli olsa da, her ne kadar kesinlikle yapmanız gerekse de önce sevmeniz gerekiyor. Çünkü insan sevmediği bir işi yapamaz. Sevmiyorsa zaten sıkılır, bunalır, nefret eder ve bir köşe def eder. Kitap okumakta böyle bir şeydir.

Önce Sevin

Kitap Okumayı Sevmek

Kitap Okumayı Sevmek

Tabii ki her insanın muhakkak okuması gerekir kitap. Kitap okumanın sağladığı faydalar saymakla bitmez. Fakat kitap okumanın da bir yolu, yordamı vardır. Önce sevmek gerekir. Sevmeden kitap okunmaz. Kitap okumayı sevmek içinde başlayacağınız yeri iyi seçmeniz gerekiyor. Eğer güzel yerden başlarsanız iyi bir şekilde gidersiniz.

Öncelikle kitap okumanızın gerektiğini bilin ve ona göre hareket edin. Sevmek içinde şunu kafanıza yazın. Her şeyi değil, seveceğiniz şeyleri okumak size yarar sağlar. Eğer sevmediğiniz bir şeyi okursanız olmaz. Özellikle ilkini sevdiğiniz bir türü ya da merak ettiğiniz bir kitabı okuyarak başlayın. Tür ve merak önemlidir. Bu ikiliyi birleştirip sabrı da katarsanız kitaplar size kendini sevdirecektir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir