Akciğer Kanserinin Belirtileri

Günümüzde birçok tehlikeli hastalık vardır. Bu hastalıklardan biride kanserdir. Kanser oldukça sıkıntılı bir hastalıktır. Kanserin can alma tehlikesi de büyüktür. Bundan dolayı kansere karşı dikkatli olunması gerekiyor. Bu konuda erken teşhis çok önemlidir. Bana bir şey olmaz düşüncesinden acilen arının ve kendinizi gözlemlemeye başlayın. Hastalık her an sizinle olabilir.

Nelerdir?

Akciğer Kanserinin Belirtileri

Akciğer kanserinin en önemli belirtisi nefes darlığıdır. Genelde pek önemsenmeyen ve stres denilip geçilen nefes darlığı size hastalığın habercisi olabilir. Bunun yanı sıra baş dönmesi de önemli bir belirtidir. Baş dönmesi ve nefes darlığı aynı anda oluyorsa kesinlikle dahiliyeye gidilmelidir. Sonuç eğer basit bir stresse bile bu doktor ağzından öğrenilmelidir.

Bunlar biraz daha basit belirtiler. Ama eğer uzun süren öksürüğünüz varsa ve bununla birlikte kan balgam tükürüyorsanız kesinlikle doktora gidin. Çünkü bunlar normal şeyler değildir. Erkenden teşhis konulsun ki tedavide geç kalınmasın. İştahsızlık ve kilo kaybı da belirtiler arasında yer alıyor. Eğer bu belirtilerin biri ya da birkaçı sizde varsa doktora gidin.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir