30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı

Geçmişten günümüze olan sürede, yani yüzyıllar boyunca kadınlar ile yaşlanma kavramının arasında hep bir kara kedi durdu. Yaşlılık denilince bayanların yüzleri düştü, kimisi çok alındı kimisi de bulunduğu mekânı terk etti. Olay bu denli ciddi yani.

İlerleyen Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Tam olarak günde 2 kez olmak şartıyla cilt ve deri tipine uygun bir temizleyici ile iyice temizlendikten sonra yüz iyice durulanmalıdır. Keseleme ve buna benzer objelerden kaçınılmadır çünkü deride abrazyon yapar. Tonik ile temizleme taraftarı olan ciltler sadece çok yağlı olan ciltler olmalı. Nedeni, cildin kendi öz yağına eşdeğer hiçbir serumun ya da yağın yapılamamış olması oluyor. Bu nedenle cildin kendi yağını uzaklaştırmak deri için daha fazla soruna sebep oluyor.

Hangi Kremler Seçilmeli?

Özellikle paraben, parfüm ya da formaldehid içeren ürünler kullanılmamalı çünkü deriye ve genel vücut sağlığına oldukça zararı var. Kullanacağınız krem nemlendirme amaçlı ise, sadece kuru bölgelere uygulanmasında fayda var. Eğer yağlı kremler kullanılırsa ciltte siyah nokta, sivilce ya da gözenek tıkanmasına bağlı olaeak gelişen sorunları beraberinde getirebilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir