Kıyafette Renk Uyumu Nasıl Sağlanır?

Kıyafetlerinizde renk uyumunu sağlayabilmek için öncelikle renkleri stiliniz içerisinde dengeli bir şekilde kullanmalısınız. Aşırı canlı renkleri aynı stil içerisinde yoğun bir şekilde kullanırsanız göz yorucu ve dağınık bir stile sahip olursunuz. Bu sebeple renklerin bir kısmının dingin olması daha iyi olacaktır.

Birbirinden farklı pek çok farklı rengi aynı stil içerisinde kullanırsanız göz yorucu bir stil ortaya çıkacaktır. Üç renkten daha fazla rengi aynı stil içerisinde kullanmamaya özen göstermelisiniz. Kırmızı bir etek, mavi gömlek ve sarı ayakkabı gibi kombinler göz yorucu olacaktır.

Renkleri Dengeleyin

Kıyafette Renk Uyumu Nasıl Sağlanır?

Kıyafette Renk Uyumu Nasıl Sağlanır?

Canlı renklerin tamamını aynı kıyafet içerisinde kullanmak yerine daha sade ve mat tonları birbirini tamamlayacak şekilde kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta hareketli ve canlı bir renk olan kırmızı ve siyah gibi sade renkleri dengelemektir.

Kıyafetlerde renk uyumu kadar doğru renkleri doğru yerlerde kullanabilmek de önemlidir. Canlı ve açık renkleri üste giydiğiniz parçalarda tercih edebilirsiniz. Koyu renk tonlarını ise alt kısımlarınızda kıyafetlerde tercih edebilirsiniz. Böylelikle yüz ve dekolte gibi bölgeleri daha ışıltılı gösterebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir