Kil Maskesi Nedir

Günümüzde bakımlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen kadınlar ciltlerine yapılan farklı içerikli maskeler ile düzgün cilde sahip olmak ister. Maske yöntemi, cildi tazeleme, besleme ve aknelerde kurtulma için birçok bayanın evinde dahi kolaylıkla kullanabileceği bir yöntemdir.

kil

kil

Günümüzde en bilinen cilt bakımı maske çeşitleri portakallı maske, salatalık maskesi, kil maskesi ve bitkisel karışımlarla maske olmuştur.  Bayanların günlük yaşamlarında en çok kullandığı maskeleme yöntemleri ise kil maske olmuştur.  Kil Maskesi ayrıca vücudun belirli bölgelerine sürülerek ciltte sıkılaştırma ve tazelik olmasını sağlar. Kil maskesi hazırlamak isteyen aileler kil maskesini almak için eczaneler tercih edilmelidir.

Kil Maskesi Evde Nasıl Hazırlanır

Cilt tipinize uygun olarak alınan kil maskesi yapımı için hazırlamak istediğiniz kaba kil tozunu cam 2 veya 3 kaşık koyun. Üzerine 3 yemek kaşığı dinlenmiş su ekleyin.  Kil Maskesi hazırlarken çeşme suyu olmamasına dikkat edin. Kil Maskesi yaparken genel olarak dinlenmiş su kullanılır. Kısa süren beklemenin ardından yoğurt kıvamına kadar gelen malzemeyi göz bölgesinden uzak yüz bölgesine mesaj yapılarak uygulayın.

kil maskesi

kil maskesi

Maske tamamen yüze sürülmesinin ardından konuşmadan ve gülmeden kuruyana kadar bekleyin. Konuşma veya gülme durumunda kuruyan kil çatlama ya da düşme yapacağı için döküldüğü bölgeye fayda etmeyecektir. Tamamen kurumasının ardından bol su ile temizlenir. Temizliğin ardından ciltte yaşanan gerginliği görebileceksiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir