Apple’ın İlk Otomobili

Ünlü telefon markası Apple’ın elektrikli araç projesi hakkında her geçen gün yeni haberlere rastlamak mümkündür. Adından sıklıkla bahsettirmeyi başaran Apple’ın Titan kod adıyla temsil edilen ve elektrikle çalışması tasarlanan araçlar projesi merak konusu oldu.  Apple’ın ilk otomobili büyük bir kitle tarafından merakla bekleneceğe benziyor. Apple’ın proje konusunda yapılan ekip açıklamalarına onay verdiği ileri sürülmüştür.

apple

apple

Apple’ın ilk otomobili hakkında ön açıklamalar bu şekildedir. Apple’ın hazırlıkların 2019 yılına kadar süreceğini ifade ettiği söylense de konu hakkında kesin bir bilgiye rastlanmadı. Ancak sızan haberler arasında Apple’ın bu proje için hali hazırda bulunan ekibinin sayısını artıracağı bilgisi bulunuyor. 600 kişilik ekibe yeni personellerin alınacağı ve bu ekibin 3 katına çıkarılacağı da dolaşan bilgiler arasındadır.

apple in otomobili

apple in otomobili

Apple’ın İlk Otomobilinin Fiyatı Ne Olacak?

Apple’ın ilk otomobilinin fiyatının ne olacağını merak edenlere araç hakkında fiyat vermenin mümkün olmadığını söylemek gerekir.  Henüz proje aşamasında olan ve 2019 yılında tamamlanması beklenen araç için fiyat aralığı belirlemek imkânsızdır. Aracın motorunun, lastiklerinin ya da jantlarının özelliklerinin ne olacağı da henüz bilinen bilgiler arasında değildir. Ayrıca aracın direksiyonundan tutun da dış tasarımına kadar nasıl olacağını saptamak mümkün değildir. Apple’ın yeni projesi olan Apple Car için resmi açıklamanın gelmediğini söylenebilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir