Kalıcı Makyaj Nedir?

Kadınlar bakımlı ve şık görüntüye sahip olmak için makyaj yaparlar. İş yaşamında özel gün ve gecelerde bakımlı görünmek isteyen kadınlar sıklıkla makyaj yapma isteği içerisinde olurlar. Günlük makyaj yapmaktan sıkılan kadınların genel tercihi  kalıcı makyaj yapmak olmuştur. Toplum hayatında kadınlar günlük makyaj yaparken öncelikli olarak kadının cilt tipine uygun olarak nasıl ve ne tür makyaj yapması gerektiği hakkında bilgi sahibi olması gerekir.

kalıcı makyaj

kalıcı makyaj

 

Kadınlar, kaliteli ve göz alıcı bir makyaj için cilt tipinizi iyi bilmeniz gerekir. Kadınların yüz yapısı erkeklere oranla mimik ve çizgi bakımından yoğundur. Yaşanan bu durumda öncelikli olarak yüz çizgilerin belli olduğu bölgeler kapatılmalıdır, bunun dışında insanların hasta veya yorgun olduğu anlatan göz altı kısmını kapatan makyaj teknikleri uygulanmalıdır.

Kalıcı Makyajların Kullanım Ömrü Nedir?

Makyaj yaparken kişinin ten renginin önemli olmasının çeşitli nedenleri vardır. Buna göre öncelikli olarak bazı insanlar ten rengi koyudur. Cilt yapısı koyu olan insanlar esmer olarak nitelendirilir. Esmer ten yapısına sahip olan kadınlar makyaj uygulamasında genel göz çevresini ön plana çıkaran makyaj uygulaması yaptırmalıdırlar.

makyaj

makyaj

Esmer cilt yapısına sahip olan kadınları yüz bölgesinin en dikkat çeken bölgesi olan dudaklarda ruj seçimi açık renkte olmalıdır. Kalıcı makyaj yapmanın ortalama süresi 2 ile 3 yıl arasındadır. Kalıcı makyaj koyu ve belirgin renktedir. 10 gün sonra doğallaşmaya başlayan kalıcı makyaj, kendini tam olarak 28 gün sonra komple onarmış olur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir