Gözaltı Morluklarınız için Doğal Çözüm Yolları

Yorgunluk, uykusuzluk ya da dengeli beslenme yapmadığınız zaman gözaltlarınızda zamanla morarmalar ve erken yaşlanma belirtileri görülür. Gözaltı morlukları bazen böbrek şikayetlerinin de habercisidir. Evinizde kendiniz yapacağınız doğal maskeler ile morluklarınızdan kurtulabilirsiniz. İlk olarak dengeli bir beslenme yapmalı ve günde sekiz bardak su içmelisiniz.

göz

göz

Gözaltı Morluları için Doğal Maskeler

Yeşil ya da siyah çayı her gün düzenli gözlerinize bir pamuk yardımı ile uygulayın. Yeşil çayı demledikten sonra ılıtın ve bunları buz poşetleri içine dökün. Buzluğunuzda her zaman hazır olsun. Sabah ve akşam gözaltlarınızda gezdirin. Buzu direk uygulamayın bir bezi gözaltınıza koyun ve daha sonra buzu gezdirin.

Patatesi püre haline getirip göz altınıza uygulayabilirsiniz. Patatesi dilimleyerek de buzluğa koyun ve gözaltlarınıza her gün düzenli olarak uygulayın. Sütte özellikle morluklar için kullanır. Sütü de buz poşetlerine koyarak kullanabilirsiniz. Önemli olan düzenli uygulamanızdır. Alkol almamaya özen gösterin, alkol de gözaltı torbalanması ve morluklara neden olur.

gözaltı morlukları

gözaltı morlukları

Gözaltlarına buz koyduğunuz zaman 10 dakika uygulamanız yeterlidir. Çay poşetlerini de koyabilirsiniz. Bal ve içine katacağınız sütte gözaltı torba ve morlukları için kullanılır. Bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı sütü karıştırın ve gözaltı morluklarınıza uygulayın. Düzenli uygulamalar sonucunda morluklarınızın ortadan kaybolduğunu göreceksiniz. Morluklarınız kaybolmuyorsa mutlaka doktora gitmeli ve böbreklerinizi kontrol ettirmelisiniz. Böbrek şikayetleri de göz altı morluklarına neden olur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir