Bahçe Tasarımında İlham Alacağınız Fikirler

Kişisel zevklerinizin yanı sıra bahçe dekorasyonu ederken bahçenizin büyüklüğüne göre bir tasarım yapmalısınız. Bahçe tasarımı için kullanılacak çok farklı stiller bulunur. Bahçe tasarımı yaparken aydınlatmaya önem vermeli ve güneş enerjisinden yararlanmalısınız. Duvar aplikleri, çim üstü aydınlatma ile bahçenizi daha güzel hale getirebilirsiniz.

bahçe

bahçe

 Bahçe Tasarımı İpuçları

Bahçe dekorasyonunda bambu masa ve sandalyelere ağırlık verilmeli, hasır örtüler kullanmalısınız. Ortamı canlandıracağı gibi tüm mevsim bahçenizde oturabilirsiniz. Bahçenin büyüklüğü yapacağınız dekorasyonda önemli bir ayrıntı. Geniş bahçeler için farklı renklerden oluşan dekoratif objeler ve mobilyalar kullanabilirsiniz. Havuzunuz varsa havuz aydınlatmasına önem vermeli ve dikkati oraya toplamalısınız.

Bahçe dekorasyonunda bahçenizin boş kalan bölümlerine ağaç dikebilir ve güzel bir görüntü sağlayabilirsiniz. Çimlik alanların dışında ufak sebze bahçesi de düşünebilirsiniz. Küçük bir süs havuzu ise bahçenizi canlandırır. Doğru ışıklandırma yaparak bahçenizin konforunu artırırsınız. Banklar ya da tahtadan sandalyeler ile dekoratifi değişik hale getirebilirsiniz.

bahçe tasarımı

bahçe tasarımı

Bahçenizde kullanacağınız sarmaşıklar ya da küçük süs bitkileri ile bahçenizin görünümünü zengin hale getirisiniz. Modern tasarımlı mobilyalar ile farklı bir tarz yaratmanız elinizde. Küçük bir kuyu düzeneği ise bahçeye klasik bir hava katar. Ağaçlar üzerinde renkli küçük spot lambalar kullanabilirsiniz. Küçük objeler ya da tahta oymalı aksesuarlar bahçenin görümünü kısa sürede değiştirir. Bahçenizi tüm mevsim kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken doğru dekorasyondur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir