Ev Dekorasyon Ürünleri Nasıl Yapılır?

Evlerimizin çok daha şık bir görünüme kavuşabilmesi için ev dekorasyon ürünleri kullanıyoruz. Bazıları yalnızca evlerimizi görsel açıdan güzelleştirirken bazıları çeşitli ihtiyaçlarımızı da karşılıyor. Fiyatların hızlı bir şekilde değiştiği bu dönemde dekorasyon ürünleri de hızlı bir yükseliş içerisine girdi. Bu sebeple birçok kişi gibi sizler de evlerinizde kendiniz bu ürünleri imal edebilirsiniz.

Kek Kâğıtlarından Avizeler

Avizeler hiç kuşkusuz dekorasyonun en önemli parçaları arasında yer alıyor. Çok uygun fiyatlarla alabileceğiniz Japon fenerlerini kâğıt kek kâğıtları ile kaplayabilirsiniz. Silikon tabancası ile yapıştırılan çok sayıda feneri bir araya getirdiğinizde inanılmaz bir görüntü ortaya çıkacak. Küre şeklinde harika bir avizeyi bu şekilde üretebilirsiniz.

ev dekorasyon ürünleri nasıl yapılır

Dekorasyonda Camın Harika Görüntüsü

Dekorasyon ürünlerinde cam kullanımı oldukça popülerdir. Zücaciyelerden şamdan ve uzun bardaklar alarak harika ev dekorasyon ürünleri ortaya çıkarabilirsiniz. İlk olarak şamdanların üzerine bardakları yapıştırmanız gerekiyor. Sonrasında bardakların içerisine küçük çakıl taşları, yapraklar, kum ya da deniz kabukları ile doldurarak muhteşem dekorasyon ürünleri imal edebilirsiniz.

Koridorlar İçin Yıldız Aynalar

Şık ve dekoratif bir ayna almak istediğinizde ödemeniz gereken ücret çok yüksek seviyelerde olabilir. Bunun yerine yuvarlak bir ayna kestirdikten sonra çöp şişleri metalik renklerde boyayarak farklı boylarda olacak şekilde aynanız arkasına yapıştırabilirsiniz. Duvara astığınızda muhteşem bir güneş figürü elde etmiş olacaksınız.

Antika Görünümlü Duvar Dekorasyonları

Duvarların harika bir görünüme kavuşması için kullanılabilecek tek ürün tablo değil. Plastik paspasları da bunun için kullanabilirsiniz. Hiç aklınıza gelmemiş olsa da içi boşluklu plastik paspasları satın alarak onları ev dekorasyon ürünleri arasına sokmanız mümkün. Tek ihtiyacınız olan şey eskitme boyası. Beyaz ya da dilediğiniz renkte bir eskitme boyası ile plastik paspası boyayıp muhteşem bir ürün olarak duvara asabilirsiniz.

Kurabiye Kalıbında Mumlar

Mumlar da dekorasyon ürünlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Evinizde yarım kalmış olan mumları çok ucuz beyaz mumlar ve pastel boya ile birlikte mikro dalga fırında erittikten sonra yağlı kâğıdın üzerinde olan kurabiye kalıplarının içerisine dökebilirsiniz. Çok şirin şekillere sahip rengârenk mumlar sizi bekliyor.

Bakır ve Gümüş Vazo Tasarımları

Cam vazoları dekorasyon amaçlı kullanmak istiyorsanız çok basit bir şekilde harika ürünler elde edebilirsiniz. Direkt olarak hiçbir deseni olmayan düz cam vazoları satın alarak işe başlayabilirsiniz. Bu ev dekorasyon ürünleri seçeceğiniz renkler ile muhteşem bir vazo haline gelecek. Boşluklu şeritler halinde bantladıktan sonra tamamını boyayıp bantları sökün. Bronz, pirinç ya da gümüş renklerinde desenlere sahip vazolar karşınızda!

Saksılarda Ayna Dönemi

Sizin için son önerimiz ise küp şeklindeki ayna saksılar olacak. İstediğiniz boyutlarda aynaları kestirip bir araya getirerek üstü açık birer küp elde edebilirsiniz. Bu küpün içerisine ekeceğiniz çiçekler harika bir dekorasyon ürün olacak.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir