İyi Makyaj Yapmanın Sırları

Kadınların olmazsa olmazı makyaj, doğru yapılan bir uygulamayla onları genç ve güzel gösterirken, yanlış teknikler kullanıldığında yaşlı ve doğal olmayan bir görünüme sebep olabilir. Bir makyajın güzel olabilmesi, tamamen yüz tipine göre doğru işlemlerinden uygulanmasından geçer.

Abartı Makyajlar

Abartı Makyajlar

Doğru Makyaj Teknikleri

Makyajın en önemli noktası olan fondöten uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli şey, fondötenin yüz rengine uygun olması ve yüze doğru bir şekilde yayılmasıdır. Bu yüzden kompakt fondöten haricindeki tüm fondötenlerin, parmak uçlarıyla az bir miktarda cilde yedirilmesi gerekir.

Alın, burun, yanak ve çene bölgesine hafifçe damlatılan fondöten, yanaklardan dış kenar bölgelere doğru iyice yedirilmelidir. Fondötenin daha kalıcı ve doğal görünmesi için de son olarak, nemli bir sünger yardımıyla fondöten üzerinden geçilmelidir.

Doğru Makyaj Teknikleri

Doğru Makyaj Teknikleri

Fondötenin, yüzde daha doğal bir görüntü oluşturması ve gün içinde kaybolmaması için üzerinden mutlaka pudra geçilmelidir. Bunun için ponpon yardımıyla toz pudra ya da fırça yardımıyla kompakt pudra kullanılabilir. Kompakt pudrayı kullanırken de fırçayı yukarıdan aşağı ve sağdan sola uygulamak gerekir.

Allık kullanırken ise, fırçadaki fazla kalan allık tozları üflenmeli ve hafifçe gülümseyerek fırça yanaklardan kulak hizasında kadar yuvarlak hareketlere uygulanmalıdır.

Makyaj Sırları

Makyaj Sırları

Rimel kullanırken üst kirpikler, rimel döndürülerek diplerden uca doğru 2 kat ve alt kirpiklerde fırça yatay olarak tutulup sürülmelidir. Alt kirpiklerin daha uzun görünmesi içinse, fırça dik bir şekilde tutulmalıdır.

Dudakları küçük olanlar daha açık tonda ve parlatıcılı rujları tercih etmeli ve dudak kenarlarını çok yakın bir tonda dudak kalemi yardımıyla büyüterek sürmelidir. Büyük dudağı olanlar ise, daha koyu tunlarda ruj kullanmalıdır.

Sade Makyaj Önerileri

Sade Makyaj Önerileri

Rujun gün içerisinde daha kalıcı olması için dudağa pudra uygulanmalıdır. Ayrıca ruju fırçayla sürmek, boyanın dudaklara daha iyi dağılmasına ve rujun daha düzgün sürülmesine yardımcı olur. Dudak hatlarını daha belirginleştirmek isteyenler ise, dudağın alt ve üst dibine hafifçe parlatıcı sürebilirler.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir