Kilolu Kadınlar İçin Giyim İpuçları

Kilolu bir kadın olmak güzel giyinmeye ve güzel görünmeye bir engel değil. Yalnızca hangi desenleri ve modelleri kullanacağını bilmek önemlidir. Doğru bir giyimle her kadın, kilolarını saklayabilir ve vücut tipine uygun kıyafetlerle oldukça hoş görünebilir. İşte kilolu kadınlar için giyim önerileri.

Kilolu bayanlara öneriler

Kilolu bayanlara öneriler

Zayıf Görünmek İçin Giyim Önerileri

Genelde kilolu kadınların koyu renkler tercih etmesi önerilir fakat bu, açık renkleri kullanamayacakları anlamına gelmez. Açık tonda bir kıyafetle zayıf görünebilmek için, aynı rengin farklı tonlarını kombin parçalarında kullanmak gerekir.

Desenlerde ise, özellikle çizgili olanlarında çizgilerin yatay değil dikey olması gerekmektedir. Dikey çizgili bir model kullanmak kişiyi, hem olduğundan daha zayıf hem de daha uzun gösterir. Ayrıca büyük desenler kişiyi kilolu gösterirken, küçük desenler daha zayıf gösterir.

elbise

elbise

Üst bölgesi kilolu olanlar desensiz ve sade bluzları tercih etmeli, eğer desenli giyecekse bunu alt bölgede kullanmalıdır.

Eğer kalça ve bacak bölgeleri kiloluysa, alt bölgede koyu tonlar ve sade modeller tercih edilmelidir ve desenler üst bölgede yoğunlaştırılmalıdır.

Özellikle alt kısmı kilolu olan kadınların tayt kesim pantolonlar yerine bol paçalı pantolonlar giymesi önerilir. Hafif geniş kesimli kıyafetler de kilolu kadınlar için iyi bir çözüm olacaktır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta, oversize ürünlerin tercih edilmemesi gerektiğidir.

Büyük beden şifon elbise

Büyük beden şifon elbise

Ayak bilekleri kalın olan kadınlar, bantlı modellerden uzak durmalıdır. Ayrıca topuklu giymek, kadınları olduğundan daha uzun gösterirken aynı zamanda vücut formunu da iyi gösterir. Eğer düztaban ayakkabı tercih ediliyorsa babetler en iyi seçim olacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir