Doğru Makyajı Yaparak Güzelleşin

Makyaj güzelliğine önem veren, bakımlı kadınlar için olmazsa olmaz bir tutkudur. Makyajla yüzde istenmeyen kusurlar kapatılabilir veya yüzün belirginleştirmek istenen bir kısmı ön plana çıkarılabilir. Hemen hemen her kadın günün belli bir zamanında özellikle dışarı çıkacağı zaman makyaj yapar.

Fondöten, pudra, rimel ve ruj makyajda en çok kullanılan malzemelerdir. Ancak bunların doğru ve cilt tipine uygun olarak kullanılması gerekir. Ayrıca renk seçimine de dikkat edilmelidir.

Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Fondöten ve Pudra Kullanımı

Öncelikle fondöten seçimi doğru yapılmalıdır. Doğru bir fondöten cildi pürüzsüz ve kusursuz gösterir. Fondöten cilt rengine uygun seçilmelidir. Cilde uygulanırken bir sünger kullanımı fondötenin daha kolay ve homojen yayılmasında daha faydalı olacaktır.

Fondöten Kullanımı

Fondöten Kullanımı

Fondöten üzerine uygulanacak pudranın mümkün olduğunca şeffaf olması gerekir. Böylece cildin daha doğal görünmesi sağlanmış olur.

Allık Kullanımı

Allık Kullanımı

Allık Kullanımı

Kullanılan allık olabildiğince doğal durmalı ve çok hafif fırça dokunuşlarıyla uygulanmalıdır. Allık kullanımı makyajın olmazsa olmazlarındandır. Ten rengine yakışan doğru allık kullanıldığında yüze inanılmaz bir hareket katılır.

Rimel Kullanımı

Rimel Kullanımı

Rimel Kullanımı

Rimel kullanmak gözü daha iri ve canlı göstermeyi sağlar. Rimeli sürerken göz çevresine bulaştırmamaya dikkat edilmelidir. Uygulama sırasında başı hafifçe yukarı kaldırmak bunu önler.

Ruj

Mat Bordo Ruj

Mat Bordo Ruj

Dudağın şeklini belirlemek için dudak çevresi dudağın rengine yakın bir kalemle çizilir. Böylece dudağın hatları iyice belirginleşir. Ardından da ten rengine uygun şekilde seçilen ruj uygulanır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir