Chalet Tarzı Dekorasyon

Türlü isimlere sahip birçok dekorasyon çeşidi bulunuyor. Chalet de bu dekorasyon türlerinden biridir. Basit mi yoksa basit gibi görünen zor bir dekorasyon tarzı mı bilinmez, siz karar verin.

Chalet tarzı dekorasyon denince gözünüzde ortalama bir dağ evini canlandırabilirsiniz. Aşağı yukarı aynı şeylerdir. Daha önce hiç dağ evi görmeyenler için biraz bahsedelim. Bu tarz dekore edilmiş evlerde elinizi attığınız hemen her şey ya ahşaptır ya taş ya da deri… Genellikle bir şöminesi bulunur, hiç sönmeyen.

chalet dekorasyon

chalet dekorasyon

Kullanılan salonun ortasında ayı postu, kaplan postu görmeniz muhtemeldir. Ya da ahşap duvarlara monte edilmiş geyik ya da at kafası muhtemelen göreceğiniz ilk şeyler arasındadır. Bu sıradan bir üslupla tasarlanıp dekore edilmiş chalet tarzı dekorasyonu örneklendirebilir. Ancak bu tarz bir dekorasyona sahip olmak kuralları şart kılmaz. Hayal gücünüzü ne kadar iyi kullanırsanız o kadar güzel bir dekorasyonunuz olur.

Chalet Tarzı Dekorasyon İçin Fikirler

Eğer gerçekten de dağlık bir alanda ise dekore edeceğiniz ev, şehir içindeki bir eve göre daha şanslısınızdır. Mesela, sehpa yerine güzel biçimli, orta yükseklikte bir kütük tercih edebilirsiniz. Kendi ebatlarında kesilmiş bir cam üzerine oturtulduğunda orijinal ve sade bir tasarım elde edersiniz. Bu tarz bir kütük için şehirde ciddi paralar harcamanız gerekebilir, ancak doğal ortamda ücretsiz bulma imkânınız olabilir.

chalet dekorasyon önerileri

chalet dekorasyon önerileri

Aydınlatma için loş ışıklar tercih edebilirsiniz. Dilerseniz modern tasarımlı, parlaklığı ayarlanabilir aydınlatmaları; dilerseniz de meşale tarzı daha doğal aydınlatmaları tercih edebilirsiniz. Şömineye uyum sağlayacak bir tercih olmalıdır.

Koltuk seçiminiz deri kaplama modellerden yana olursa güzel bir dekorasyon olur elbette, ancak ortamda bulunacak olan doğal ateş miktarı düşünülünce uzun ömürlü olmayabilir. Kadife ya da süet kaplama takımlar tercih edilebilir.

dekorasyon chalet

dekorasyon chalet

dekorasyon chalet

Son olarak ahşap tabak, çatal – kaşık, servis kaseleri de ortama uyum sağlayacak, dekorasyonu mutfakla tamamlayacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir