İlgi Çekici Sarsıcı Bir Dizi Black Mirror

İngiliz yapımı olan ve izleyenleri afallatarak yaşadıkları hayatı sorgulamalarına sebep olan Black Mirror, şüphesiz ölmeden önce izlenmesi gereken dizilerden birisi. Black Mirror’u diğer dizilerden farklı kılan özelliği ise; her bölümün farklı senarist, yönetmen ve oyuncularla işlenmesi ve bölümlerin kendine başına adeta bir film gibi olması. Bu da dizinin her sezonunun neden üçer bölümden oluştuğunu da açıklıyor.

black mirror

black mirror

Teknoloji Bir İlaçsa Yan Etkileri Nedir Sorusunun Cevabı

Temel olarak teknolojinin insan hayatına verdiği maddi ve manevi hasarları can alıcı bir biçimde anlatan Black Mirror dizisi, diğer yapımlardan farklı olarak distopya dünyasında geçen olayları aktarıyor ve bu yolla teknolojiyi kullanarak sistem eleştirisi yapmaktan da geri kalmıyor. Bu özelliğiyle Black Mirror için oldukça cesur bir yapım olduğu da söylenebilir.

black mirror dizi

black mirror dizi

2011 yılından bu yana devam eden ve henüz sadece 3 sezonu yayınlanmış olan Black Mirror dizisi, bu yönüyle hayranlarını büyük merakta bırakıyor ve az sayıda bölümden oluşması sebebiyle izleyicilerinin sabırsız bir bekleyiş içerisinde olmasına sebep olabiliyor. Ayrıca gerilimin, kara mizahın ve şaşırtıcı sonların bolca kullanıldığı, iç karartıcı ve gerçekleri insanın yüzüne çarpan özelliğiyle bu dizi herkes tarafından sevilir mi bilinmez ama son yılların en etkileyici yapımlarından biri olduğu da kesin.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir