Kablosuz Ağ Kurarken Yapmamanız Gerekenler

Kablosuz ağ kurarken cumburlop hareket etmeniz yanlış olacaktır. Kablosuz ağdan tam anlamıyla verim almak için dikkatli bir araştırma yapılmalı ve kurulum kılavuzuna göre hareket edilmelidir. Aksi halde kablosuz ağda sinyal sorunları yaşayabilir ve kablosuz ağınızı stabil bir şekilde kullanamayabilirsiniz.

Kablosuz Ağ Kurarken

Kablosuz Ağ Kurarken

1-Modemi engelleyen aletleri bulundurmak

Modemi engelleyen metal eşyaları, önüne kapatan aletleri kaldırınız. Modemin rahat bir şekilde sinyal alışverişi yapmasını sağlamalısınız. Metal eşyalar, önünü kapatan aletler yüzünden sinyal alışverişi yaşanamayıp, sinyal kalitesinde düşüklükler meydana gelebiliyor.

2-Modeme isim vermemek

Modeme isim vermemek büyük bir hata olacaktır. Çevrenizdeki ağları listelerken, modeminizi bulmakta büyük bir zorluk çekebilirsiniz. Bunu önlemek adına kendinizce bir özel isim belirlemenizde fayda var.

3-Ağa şifre koymamak

Ağa şifre koymadığınız takdirde sürpriz ziyaretçilere hazır olmalısınız. Ağınıza bir kere tıkladıktan sonra kişi şifre yazmaya gerek duymadan ağa bağlanabiliyor. Bunu engellemek adına ağınıza şifre koymalısınız. Kotalı internet kullanıyorsanız ve şifreniz yoksa faturanız kabarık geldiğinde şaşmayınız.

Kablosuz Ağ

Kablosuz Ağ

Ağ kurarken yukarıdakilere dikkat ederseniz keyifli bir kablosuz kullanımı yaşayabilirsiniz. Güçlü sinyal alabilir, güvenli bir şekilde ve gönül rahatlığıyla kablosuzun tadını çıkartabilirsiniz. Kablosuz ağ kurarken yapmamanız gerekenlere dikkat edip, yapmanız gerekenleri yapınız.

You may also like...

1 Response

  1. Bayram dedi ki:

    Kablosuz ağ çok kullanışlıdır ancak önemli güvenlik önlemlerini almazsak sıkıntılar çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir