4.5 G Nedir?

Akıllı telefon teknolojisinden önce, kablosuz iletişim teknolojisi ordu tarafından bulundu ve denenmeye başladı. Denemeler sonucunda birinci nesil kablosuz iletişim teknolojisi, önce ordu tarafından, daha sonra ise dünyada siviller tarafından kullanılmaya başlandı.

4.5G

4.5G

Birinci nesil kablosuz iletişim teknolojisinin başarısından sonra, sıra ile ikinci, üçüncü ve dördüncü nesil kablosuz iletişim teknolojisi piyasalarda yerine almaya başladı. İşte 4.5 G teknolojisi ise bu teknolojinin devamı ve güncel en son ayağıdır.

4.5 G Teknolojisi Nerelerde Kullanılıyor?

4.5 G teknolojisinin en yaygın olarak kullanım alanı, akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlardır. Uydu destekli olarak çalışan kablosuz iletişim teknolojisi aynı zamanda dizüstü bilgisayarlar ve sabit bilgisayarlarda da kullanılabiliyor.

4.5 g

4.5 g

4.5 G teknolojisinde internet hızı, 450 Mbps yani saniyede 450 megait bilgi transferi anlamına geliyor. Günümüzde 5 G teknolojisi üzerinde çalışmalar devam ediyor. Belki de yakın zamanda, 5 G teknolojisinin başarıyı yakalaması ve standart hale gelmesinden sonra, daha hızlı ve daha kaliteli iletişim teknolojileri bulunacak. Teknolojideki bu gelişmeler yaşam kalitesini de yükseltiyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir