Hava Kirliliği Erken Ölüm Nedeni

Yaşadığımız dünya, dünden bugüne kirlenen bir dünya olmaya başladı. Hayatımızın içinde veya dışında yer alan birçok faktör, ne yazık ki yaşantımızı etkiliyor. Etkilenen yaşantımızın yanı sıra, ister istemez sağlığımızı da etkileniyor ve en önemlisi de bu. Sağlığın bozulması, tabii ki hayatımızı yakından etkiler.

hava kirliliği

hava kirliliği

Soluduğumuz Havaya Dikkat Edelim

Biraz daha derinlere inelim, içinde veya dışında olan faktörlerden bahsedelim biraz. Stres, en önemli etkendir. Salığı da ciddi şekilde bozar. Bunun haricinde yaşadığımız atmosferde, sağlığımız için etkendir. Hava kirliliği önlem alınmadığı takdirde, sonu ne yazık ki ölümle sona eren hadiselerin yaşanmasına neden olur. Yaşadığımız çevreye bu yüzden dikkat etmek zorundayız.

kirli hava

kirli hava

Sosyal hayatımız olsun, iş hayatımız olsun hep bir yerlerde geçiyor. Hayatımız sadece evimizden ibaret değil maalesef. Bu durumda soluduğumuz havaya dikkat etmeliyiz. Hava kirliliğine karşı önlemleri, kendi bünyemizde almalı ve bu doğrultuda yolumuza devam etmeliyiz. Ciğerlerimiz, bizim için önem arz eder ve onların sağlıklı olması, bizleri hayata bağlar. Onların rahatsız olması ise, bizleri hayattan erken kopartır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir