Hisseden Biyonik El

Bilim ve teknoloji oldukça hızlı gelişme gösterebilen iki dal. Bu dallar sayesinde hayatın her alanında oldukça kullanışlı ürünlere sahip olabiliyoruz. Son olarak ortaya çıkan bir gelişme sayesinde artık elini kaybeden insanlar biyonik olarak hissedebilen teknolojik ele sahip olabilecek.

Bilim umanları tarafından geliştirilen bu sistem sayesinde gerçekten hissedebilme yeteneği olan biyonik el hastaların umudu oldu.

biyonik el

biyonik el

Beyne direk olarak bilgi aktaran elektronik yazılım sistemi sayesinde beyin içerisinde yer alan uyarıcılar harekete geçiriyor. Tam olarak uyarına his noktası sayesinde kişi gerçekten elinde olan şey her ne ise bunu beyin hücreleri içerisinde hissedebiliyor.

Görmeden Hissetmek

Bu sitemin en özel yanlarından birisi ise görmeden hissedebiliyor olması. Özellikle geceleri karanlık ortamlarda yapılan deneylerde dokunulan nesnenin sert ya da yumuşak oluşu kişi tarafından rahatlıkla hissedebiliniyor. Bilim dünyası içerisinde ortaya çıkan bu müthiş durum ayrıcalıklı olarak birçok hasta tarafından kullanılacak. Daha da geliştirilecek olan bu sistem sayesinde beynin bütün his duygusu uyandıran mekanizmaları uyarılacak ve ortaya çıkarılacak.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir