Evde Diş Beyazlatmanın 5 Yolu

Gülmek insana yakışan en güzel davranış biçimidir. Beyaz ve düzgün olarak sıralanmış dişler kişinin güzelliğine değer katar. Bazı nedenlerden dolayı dişlerde sorar ve kararma yaşanır. Oluşan sararma ve kararmayı yok etmek için diş beyazlatmanın temel olarak 5 yolu vardır. Bu doğal yollar uygulandığı sürece dişlerde beyazlık kalıcı olarak sürer. Evlerde dişleri beyazlatmanın birinci yolu karbonat kullanmaktır. 1 çay kaşığını ıslak ve temiz bir diş fırçasına sürdükten sonra dişlerinize bastırarak fırçalama yapmalısınız.

diş beyazlatma

diş beyazlatma

Yatmadan önce yapacağınız bu işlem neticesinde dişlerde beyazlama kısa sürede görülecektir. Ev de diş beyazlatmanın ikinci doğal yolu ise çilek’tir. Çilek dişleri beyazlatmakla kalmayıp diş bölgesinde oluşabilecek tartara da engel olur. Çilek ezildikten sonra macun kıvamına gelene kadar  karıştırın sonra diş fırçası yardımı ile dişinizi fırçalayın.

Diş Beyazlatmanın Önemi

Evde diş beyazlatmanın üçüncü yolu tuz’dur. Tuz yapı olarak antibakteriyel özelliklere sahip olup önemli bir temizlik maddesidir. Tuz yapı olarak aşındırıcı özelliğe nedeniyle diş temizliği yaparken titiz davranmak gerekir. Diş beyazlatmak için evde yapacağınız doğal yollardan birisi de defne yaprağı ve portakal kabuğudur.

diş beyazlatmanın yolları

diş beyazlatmanın yolları

Portakal kabuğunu rendeleyip, ezdiğiniz defne yaprağına ekleyip macun kıvamına getirin. Hazırladığınız bu karışımı diş fırçası yardımı ile dişlerinize sürün. Yaklaşık 5 dakika yapacağınız bu işlem dişinizin kısa sürede beyazlamasını sağlayacaktır.  Diş beyazlamasında kullanılan doğal ürünlerden beşincisi ise havuç’tur. Çiğ şekilde rendeleyip karıştırdığınız havucun püresini dişinize sürerek beyazlık sağlayabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir