Makasınızı Nasıl Bileyeceğinizi Biliyor musunuz?

Günlük yaşantımız içerisinde en çok kullandığımız araçlardan biri makastır. İş yaşamında ya da gündelik yaşamda sürekli bir şekilde elimizin altında olan makas, iyi kesmemeye başladığında bilenmesi gerekir. Bu çoğu zaman ihmal ettiğimiz bir gerekliliktir, ancak en çok ihtiyaç duyulan anda makas kesmediğinde, ertelediğimiz bu durum yüzünden problem yaşarız. Evde yapılacak basit uygulamalarla daha iyi kesen, bilenmiş bir makasa sahip olunabilir.

makas

makas

Zımpara ile Makas Bilemek

Makasını bilemek için bir zımpara kağıdına ihtiyacınız olacak. Hırdavatçılarda rahatlıkla bulabileceğiniz bu zımpara kağıdını pürüzlü yeri dışa gelecek şekilde ikiye katlamalısınız. Katladıktan sonra uzun ve ince şeritler kesin. Bu şeritlerin makasınızla temas etmesini sağlamanız gerekecektir. Makasın kesme kısımlarını pürüzlü kısımla temas ettirdikten sonra, zımpara tozlarından kurtulmak için ılık suyla yıkayın.

makas bilemek

makas bilemek

Bulaşık teli de makas bilemek için kullanılan araçlardan biri. Yapmanız gereken tek şey bulaşık telimi makasınıza bir süre boyunca durmaksızın sürtmek. Tel parçaları oluşacağı için bu işi lavaboya yakın bir yerlerde yapmak çok daha sağlıklı olabilir. Ayrıca alüminyum folyo da makas bilemek için kullanılabilir. Bir alüminyum folyoyu birkaç defa katlayın ve makasınızla kesin. Ardı ardına 5-6 kez kestikten sonra makasınızı nemli bir bezle silin.

Makas bilemek için evde yapacağınız basit uygulamalarla eski makasınızı yeniden kullanılabilir hale getirebilirsiniz. En umulmadık anda işinizi nasıl kolaylaştıracaklarını göreceksiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir