Yoğurt Tüketimine Dikkat

Doğal antibiyotik besin maddesi olarak yer alan yoğurt bağışıklık sisteminin güçlenmesinde yardımcı olur. Çocuklarda diş ve kemik gelişimi için son derece önemli olan besin maddesi aynı zamanda bebeklerin ek gıdaya geçişinde de ilk yer açılan besindir.

Hem gelişim çağından hem de yetişkinlik döneminde yoğurt tüketimine sıklıkla yer açılması gerekir. Kemik gelişiminde bağışıklık sistemine kadar uzanan listeye sahip olan yoğurdun faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur.

Bunca faydaya sahip olan yoğurt tüketiminde de dikkatli olunması gerekir. Yoğurt tüketiminde doğal ev yoğurduna yer verilmesi son derece önemlidir. Bu tercihlerde de doğal süt ile yapılan tercihe yer açmanız önerilir. Aynı zamanda her faydalı ürün gibi fazlası ile tüketimi de sıkıntı yaratabilir. Mide ve bağırsakta geçici sıkıntıya sebep olabilen fazla tüketim sadece yoğurt için değil yoğurttan elde edilen ayran için de geçerlidir.

Yoğurt Tüketiminin Faydaları Nelerdir?

Periyodik açıdan önemli bir değere sahip olan ürün bağırsak florası için önemli bir besin olmak ile beraber diş ve kemik gelişiminde de faydalıdır. Özellikle süt tüketmekten hoşlanmayanlar için önerilen yoğurt sütün tüm faydasının da elde edilmesine imkân sunuyor. Süt yerine yoğurt ve ayran tüketimine yer açarak doğal bir antibiyotik kullanım anlamına gelir. Kalsiyum, iyot ve fosfora sahip olan yoğurt ile cilt bakımına da yer açmanız mümkün.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir