Göbek Eritmek İçin Tek Bir Hareket Yeterli

Her ne kadar diyet yapılarak kilo verilse de birçok kişi erimeyen göbek sebebi ile sıkıntı yaşamaktadır. Sadece diyet ya da göbek yağlarının erimesine sağlayan kürler değil aynı zamanda egzersiz yapmakta göbek eritmek için gereklidir.  Fakat uzun süren egzersizler herkesin çok tercih ettiği bir uygulama değildir. Bunun yerine daha rahat bir uygulama ile göbek yağlarından kurtulmak ise kolaylıkla gerçekleşiyor.

protein tozları
protein tozları

Göbek Yağlarını Eriten Kolay Egzersiz Pozisyonu

Göbek yağlarının eritilmesinde uygulanacak olan kürler ya da diyet uygulamalarının yanı sıra egzersiz yaparak hem erime hem de sıkılaşma sağlanır. Uzun egzersiz programı ile yorulmak iç vaktiniz ya da haliniz yok ise size tarif edeceğimiz uygulama ile göbeğinizi kısa süre içinde forma sokabilirsiniz.

İhtiyacınız Olan Malzemeler

Pilates uygulamasının bir hareketi olan bu uygulamada pilates topuna ihtiyaç duyabilirsiniz. Fakat herhangi bir yükselti koltuk, sandalye gibi de size destek olacaktır. Elbette pilates topu ile yapılması daha rahattır.

Göbek Eritme Egzersizi

Göbek eritme egzersizi son derece kolay bir uygulamadır. Öncelikle pilates topunu ayaklarınıza yakın olan uygun bir yere koyun. Şınav hareketi gibi kollarınızı yukarı doğru kaldırın. Ayaklarınızı topun üstüne koyun. Köprü pozisyonu olarak nitelendireceğimiz bu hareket sonrasında durabildiğiniz kadar bu şekilde kalın.  Hareket sırasında belinizin düz durduğundan emin olun. Tamamen yere paralel şekilde durmanız gerekiyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir