Kadınların Spor Salonlarında Yaptığı Hatalar

Sürekli spor salonlarındasınız ama bir türlü istediğiniz sonuca ulaşamadınız mı? Bir yerde yanlışlık olmalı. Saatlerce zaman harcıyorsunuz fakat atladığınız birkaç şey var. Bunlardan bir kaçını yapıyorsanız yapmaktan kaçının. Aynı zamanda hatalarınız düzeltip idealiniz daha çabuk ulaşabilirsiz.

Ağırlık Çalışmamak

Ağırlık

Ağırlık

Birçok kadın ağırlık çalışmaktan kaçınmaktadır. Kaslarının fazla ağrıdığından yakınıp bu çalışmayı yapmıyorlar. Fakat kasların ağrıması demek zaten” ben çalışıyorum “demek ile aynı şeyi ifade etmektedir. Kasların çalışması ise istenilen vücuda kavuşmada ulaşılması gereken hedeflerin başında gelmektedir.

Tutunmak

Tutunarak Spor Yapmak

Tutunarak Spor Yapmak

Birçok spor aletinde tutunmak için belirli yerler mevcuttur. Bunlara sürekli tutunarak yapılan spor sonucunda ise, daha az kalori yakımı, daha şekilsiz vücut hatları ile karşı karşıya kalmaktayız. Buna sebep olmamak için tutunma yerlerini kullanamadan sporumuzu tamamlamalıyız.

Aynadan Kaçınmak

Spor Salonu Aynası

Spor Salonu Aynası

Çalışırken aynaya bakmaktan kaçınırız. Sebebi bellidir. Görmek istemediğimiz bir görüntü var karşımızda ve biz zaten buradayız. Yalnız aynaya bakarak çalışırsak neremizin çalıştığını ya da nereye ağırlık vermemiz gerektiğini daha kolay anlar ve ona göre çalışmalarımız yönlendirebiliriz.

Takviye Almak

Enerji İçeceği

Enerji İçeceği

Çoğu erkek spor programının bitiminde proteinli içeceklerden tüketirken kadınlar yanına dahi yaklaşmamaktadır. Fakat bu içeceklerin kaslardaki etkisi metabolizmayı hızlandırmaktır. Bu demektir ki, daha fazla kalori yakımı, daha fazla incelmek ve sonuca daha kısa yoldan varabilmektir.

Kardiyo Hayali

Kardiyo çalışması demek nefesiniz zorlanana kadar çalışmaktır. Bu sebeple kitap okuyarak ya da televizyon izleyerek yapılan spor, bunlardan bağımsız yapılana göre iki kat daha fazla zaman harcamak demektir.

 

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir