Gebelik Nasıl Öğrenilir?

Kadınların gebe kaldıklarını anlamak için geliştirilen bazı, gebelik test yöntemleri vardır. Bu yöntemlerden bazıları, piyasada satılan ürünlerden oluşur. Gebe kalındığı anlaşıldığında merak konusu olan durum, kaç günden itibaren gebe kalındığıdır. Kaç günlük gebe kalındığını hesaplayabilmek için bazı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerden bir tanesi, son adet tarihinden itibaren hesaplama yöntemidir.

hamilelik

hamilelik

Diğer bir yöntem ise, hastanede ultrason cihazları yardımı ile yapılacak testlerdir. Bu yöntemle ve doktorların yardımı ile kaç günlük gebe kalındığı öğrenilebilir.

Gebelik Testleri Güvenilir midir?

Gebelik testi; döllenmeden itibaren 5 ya da 6 gün sonra salgılanmaya başlayan HCG hormonunun tespitinden ibarettir. Gebelik testleri, kısaca bu hormonların tespiti ile üretilirler. Piyasada satılan birçok gebelik testleri vardır. Bu ürünlerin %90 kadarı güvenilirdir.

hamilelik testi

hamilelik testi

Ancak durumdan iyice emin olmak için doktora başvurmak, kesin bir yöntemdir. Eczanelerde satılan birçok gebelik testleri ile ilgili markalar bulunur. Bu markalardan tanınmış ve güvenilir olanların tercih edilmesi, sonuçtan emin olmak için en etkili yollardan bir tanesi olacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir